| Name: | Amy Jackson |
| Occupation: | TV Actress |
| Gender: | Female |
| Height: | 170 cm |
| Birth Day: | May 22, 1989 |
| Age: | 36 |
| Birth Place: | United States |
| Zodiac Sign: | Gemini |
| DOB in Roman: | V.XXII.MCMLXXXIX |
Family/Affairs
Affairs / Boyfriends
Children
Parents
Amy Jackson
Amy Jackson was born on 22 May 1989(36 years old) in United States. Amy Jackson is TV Actress, Zodiac sign - Gemini. More detail about Amy Jackson given below.
About Amy Jackson
American model and actress who has been on Adult Swim's The Jack and Triumph Show, Esquire's Glam Fairy, and MTV's Wild 'N Out. She is also a popular video vixen, appearing in videos such as 50 Cent's"Major Distribution".
Trivia
She was featured in the music video for the song "If You Show Up," which was boxer Mike Tyson's diss aimed at Soulja Boy.
Amy Jackson before fame
She was raised in New Jersey.
Achievement of Amy Jackson
She appeared in the music video for the song"If You Show Up", which was a diss track directed against Soulja Boy by boxer Mike Tyson.
Salary 2020
Not known
Net Worth 2020
Undisclosed
Amy Jackson family life
She is a married woman.
Associations of Amy Jackson
She has collaborated on Instagram comedic videos with social media personalities such as Hannah Stocking.
Amy Jackson Height, Weight & Physique Measurements
| Weight | 52 kg |
| Height | 170 cm |
| Eye Color | Hazel Blue |
| Hair Color | Black |
Amy Jackson Timeline
| 🎂 Amy Jackson Next B'Day Count Down - | |
|---|---|
| 2026-05-22 : 3s |