| Name: | DJ Lazy K |
| Nick Name: | DJ Kawal |
| Occupation: | DJ |
| Gender: | Female |
| Height: | 180 cm |
| Birth Day: | January 12, 1991 |
| Age: | 35 |
| Birth Place: | Mexico |
| Zodiac Sign: | Capricorn |
| DOB in Roman: | I.XII.MCMXCI |
Family/Affairs
Husband
Parents
DJ Lazy K
DJ Lazy K was born on 12 January 1991(35 years old) in Mexico. DJ Lazy K is DJ, Zodiac sign - Capricorn. More detail about DJ Lazy K given below.
About DJ Lazy K
She is a Mexican-American DJ who is best renowned for her hip-hop sets, although she also spins oldies from genres like reggae and R&B. She's appeared on MTV Jams and published her own mixtapes, including It's a Life Style (2017).
Trivia
She has been named Best Female DJ at Justo's Mixtape Awards multiple times.
DJ Lazy K before fame
She grew up in Mexico and Spain before relocating to New York, where she discovered rap musicians like Jay Z and Ghostface Killah and developed a love for them.
Achievement of DJ Lazy K
She has won the Justo's Mixtape Awards many times for Best Female DJ.
Salary 2020
Not known
Net Worth 2020
Undisclosed
DJ Lazy K family life
She's been married before.
Associations of DJ Lazy K
In the April 2005 issue of The Source, she was photographed alongside La La Anthony.
DJ Lazy K Height, Weight & Physique Measurements
| Weight | 78 kg |
| Height | 180 cm |
| Eye Color | Dark Brown |
| Hair Color | Black |
DJ Lazy K Timeline
| 🎂 DJ Lazy K Next B'Day Count Down - | |
|---|---|
| 2027-01-12 : 3s |