| Name: | Manpreet Toor |
| Nick Name: | Mann |
| Occupation: | Dancer |
| Gender: | Female |
| Height: | 168 cm |
| Birth Day: | May 9, 1990 |
| Age: | 36 |
| Birth Place: | Malaysia |
| Zodiac Sign: | Taurus |
| DOB in Roman: | V.IX.MCMXC |
Manpreet Toor
Manpreet Toor was born on 9 May 1990(36 years old) in Malaysia. Manpreet Toor is Dancer, Zodiac sign - Taurus. More detail about Manpreet Toor given below.
About Manpreet Toor
Dance and dance teacher from the duo Manpreet & Naina who specializes in the styles of Bollywood, Bhangra and Giddha.
Trivia
She earned a dedicated social media following with 600,000 Instagram followers and 1.1 million subscribers on YouTube.
Manpreet Toor before fame
Around the year 2004, she began teaching dance as a teenager.
Achievement of Manpreet Toor
With 650,000 Instagram followers and 1.1 million YouTube subscribers, she has built a loyal social media following.
Salary 2020
Not known
Net Worth 2020
Undisclosed
Manpreet Toor family life
Jasmeet, her sister, went on to become a speech pathologist.
Associations of Manpreet Toor
In the pair Manpreet & Naina, she is partnered by Naina Kanwar.
Manpreet Toor Height, Weight & Physique Measurements
| Weight | 55 kg |
| Height | 168 cm |
| Eye Color | Black |
| Hair Color | Black |
Manpreet Toor Timeline
| 🎂 Manpreet Toor Next B'Day Count Down - | |
|---|---|
| 2027-05-09 : 3s |