| Name: | Nara |
| Occupation: | Instagram Star |
| Gender: | Female |
| Height: | 173 cm |
| Birth Day: | February 2, 1993 |
| Age: | 33 |
| Birth Place: | South Korea |
| Zodiac Sign: | Aquarius |
| DOB in Roman: | II.II.MCMXCIII |
Family/Affairs
Husband
Parents
Nara
Nara was born on 2 February 1993(33 years old) in South Korea. Nara is Instagram Star, Zodiac sign - Aquarius. More detail about Nara given below.
About Nara
Instagram celebrity recognized for posting a wide range of colorful modeling images and travel photos from countries such as Japan and China. She's also recognized for her promotional stuff, which she publishes with her over 200,000 Instagram followers.
Trivia
She is an influencer for several different brands including Monarch Tokyo, New Balance, and Sculptor.
Nara before fame
In July of 2015, she began posting modeling photos on Instagram.
Achievement of Nara
Monarch Tokyo, New Balance, and Sculptor are among the brands for which she is an influencer.
Salary 2020
Not known
Net Worth 2020
Undisclosed
Nara family life
She was born and reared in the South Korean capital of Seoul.
Associations of Nara
Jamie Shawyer and Shona Vertue are two more New Balance social media ambassadors.
Top Facts You Did Not Know About Nara
Nara (Arjuna) The main character of the Indian epic Mahabharata and also appears in other ancient Hindu texts .... National Archives and Records Authority An independent US government agency responsible for the preservation and ... Wanda Nara Argentinian media figure, football agent, host, television host and model.
Nara Height, Weight & Physique Measurements
| Weight | 65 kg |
| Height | 173 cm |
| Eye Color | Black |
| Hair Color | Black |
Nara Timeline
| 🎂 Nara Next B'Day Count Down - | |
|---|---|
| 2027-02-02 : 3s |