| Name: | Nysa Devgan |
| Occupation: | Family Member |
| Gender: | Female |
| Height: | 158 cm |
| Birth Day: | April 20, 2003 |
| Age: | 23 |
| Birth Place: | India |
| Zodiac Sign: | Taurus |
| DOB in Roman: | IV.XX.MMIII |
Family/Affairs
Parents
Nysa Devgan
Nysa Devgan was born on 20 April 2003(23 years old) in India. Nysa Devgan is Family Member, Zodiac sign - Taurus. More detail about Nysa Devgan given below.
About Nysa Devgan
Indian film actors Ajay Devgan and Kajol's first child.
Trivia
She made a short film as part of a school project, but the film was not released to the public domain.
Nysa Devgan before fame
Dhiru Bhai International School was her alma mater.
Achievement of Nysa Devgan
She made a short film as part of a school project, but the film was not released to the public domain.
Salary 2020
Not known
Net Worth 2020
$1 Million - $2 Million (Approx.)
Nysa Devgan family life
Yug, her younger brother, is her only sibling.
Associations of Nysa Devgan
Tanishaa Mukerji, an actress, is her aunt.
Nysa Devgan Height, Weight & Physique Measurements
| Weight | 48 kg |
| Height | 158 cm |
| Eye Color | Dark Brown |
| Hair Color | Black |
Family Members
| Name | Relationship | Net worth | Profession |
|---|---|---|---|
| Veena Devgan | Grandparents | N/A | |
| Veeru Devgan | Grandparents | N/A | |
| Shomu Mukherjee | Grandparents | $1 Million - $2 Million (Approx.) | Producer |
| Tanuja | Grandparents | $1 Million - $2 Million (Approx.) | Actor |
| Sashadhar Mukherjee | Great-grandparents | N/A | |
| Kumarsen Samarth | Great-grandparents | N/A | |
| Sati Rani Devi | Great-grandparents | N/A | |
| Shobhna Samarth | Great-grandparents | $1 Million - $2 Million (Approx.) | Actor |
| Kajol | Parents | $16 million (2017) | Actor |
| Ajay Devgn | Parents | $35 million (2017) | Actor |
| Yug Devgan | Siblings | $1 Million - $2 Million (Approx.) | Celebrity Family Member |
| Anil Devgan | Uncle | N/A |
Nysa Devgan Timeline
| 🎂 Nysa Devgan Next B'Day Count Down - | |
|---|---|
| 2027-04-20 : 3s |